MMO MEYEM

LOGO VE MARKA KULLANIMI

 

1.1 MMO MEYEM Logosunun Kullanım Kuralları

Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri istihdam eden kurum/kuruluşlar, basılı ve elektronik ortamda, reklamlarında, tanıtım faaliyetlerinde MMO MEYEM logosunu kullanabilirler. MMO MEYEM logosu sadece belge kapsamı dahilindeki faaliyet alanlarında kullanılabilir. Kartvizitlerde veya ürün üzerinde kullanılamaz.

MMO MEYEM logosu kullanan belgelendirilmiş personel ve çalıştıkları kuruluşlar bu prosedürde belirtilen tüm kuralları kabul etmiş sayılır. MMO MEYEM logosunu kullanan belgelendirilmiş personel TÜRKAK ve MYK tarafından ilan edilmiş şartlara da uymakla yükümlüdür.

MMO MEYEM logosunun teknik özellikleri şunlardır:

–  MMO MEYEM logosu MMO logosudur.

–  Logo dairesel olarak kullanılır. Büyütülmesi veya küçültülmesi gerektiğinde orantısal olarak boyut değiştirilebilir.

–  Renk kodları şunlardır: Lacivert – Kod:322680 – C 100 – M 100 – Y0 – K0

MMO MEYEM logosuna ait şablon ve logonun kullanımına ilişkin güncel bilgiler MMO MEYEM web sitesinden temin edilebilir.

MMO MEYEM logosu bir başka kuruluşun logo veya markası ile birlikte kullanılacaksa, MMO MEYEM logosu, diğer kuruluşun logo veya markasından daha fazla öne çıkartılamaz.

Belgelendirilmiş personelin belgesinin süresi sona erdiğinde, askıya alındığında veya iptal edildiğinde, belge sahibi veya çalıştığı kuruluş MMO MEYEM logosunun kullanımını durdurmalıdır.
1.2 MMO MEYEM Logosunun Uygunsuz Kullanımı

Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri çalıştıran kuruluşlar bu prosedür hükümlerine uygun hareket etmekle mükelleftir. Aykırı hareket eden kişiler MMO MEYEM tarafından uyarılır. Uyarıya rağmen uygunsuz kullanıma devam eden kişilerin belgeleri iptal edilir. Gerekli hallerde hukuki süreçler takip edilir.
1.3 MYK ve TÜRKAK Markasının Kullanımı

MYK ve TÜRKAK markaları kuruluşların kendi usul ve esaslarına uygun kullanılır.